Centrum Konferencyjne
w niezwykłym miejscu
Lubelskie Centrum Konferencyjne znajduje się w centrum Lublina, w dzielnicy Śródmieście przy zbiegu ulic: Al. Racławickie i Grottgera. Lokalizacja obiektu jest doskonała pod względem logistycznym. Pozwala na bardzo szybki i sprawny dojazd komunikacją miejską.
Plan Lubelskiego Centrum Konferencyjnego
Lubelskie Centrum Konferencyjne dysponuje 11 komfortowymi salami konferencyjnymi, wyposażonymi w najlepszej jakości sprzęt audiowizualny. Sale mogą pomieścić od ok. 20 do 400 osób. W zależności od potrzeb Klienta, sale każdorazowo są aranżowane na poszczególne wydarzenia. Uzupełnieniem przestrzeni konferencyjnych są pokoje Business Centre, Atrium oraz Taras Widokowy. Od 2020 roku cztery sale pełnią dodatkową funkcję – stały się także studiami do realizacji wydarzeń hybrydowych i online.
Wirtualny spacer
Zapraszamy do wirtualnego spaceru po obiekcie. Poznaj nasze przestrzenie i zapytaj
o dostępność już dziś!
Dojazd do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego
Ogromnym atutem lokalizacji Lubelskiego Centrum Konferencyjnego jest świetny dojazd. Dzięki położeniu w centrum miasta możliwe jest sprawne i szybkie dotarcie do obiektu niezależnie od wybranego środka transportu. Doskonała lokalizacja obiektu pozwala na szybki i sprawny dojazd zarówno z dworców PKP i PKS, jak i z Portu Lotniczego Lublin w Świdniku.
Dworzec PKP i PKS są zlokalizowane obok siebie. Obok nich znajduje się przystanek Dworzec Lublin, z którego odjeżdżają autobusy MPK linii nr 4 i 13, zapewniające bezpośrednie połączenie do centrum miasta i LCK. Trasa zajmuje ok. 15 minut. Należy wysiąść na przystanku Ogród Saski 03.
Dojazd z Portu Lotniczego do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego zajmuje ok. 25-30 minut. Komunikację zapewniają m.in. połączenia kolejowe oraz autobusowe dopasowane do rozkładu lotów samolotów. Dzięki temu podróż z lotniska przebiega sprawnie i szybko. Połączenie kolejowe POLREGIO PS umożliwia dotarcie do Dworca PKP. Następnie wystarczy wsiąść do autobusu linii nr 13 lub 30, które mają przystanek przy Al. Racławickich (Ogród Saski). Autobus MPK nr 5 umożliwia dotarcie z Portu Lotniczego Lublin do Dworca PKS, z którego łatwo można dotrzeć do LCK autobusami MPK nr 2, 4, 10, 18, 31 lub 57.
Dworzec PKP i PKS są zlokalizowane obok siebie. Obok nich znajduje się przystanek Dworzec Lublin, z którego odjeżdżają autobusy MPK linii nr 4 i 13, zapewniające bezpośrednie połączenie do centrum miasta i LCK. Trasa zajmuje ok. 15 minut. Należy wysiąść na przystanku Ogród Saski 03.
W obrębie 50 m od budynku Lubelskiego Centrum Konferencyjnego znajdują się 3 parkingi pozwalające na wygodne zaparkowanie samochodu. Klienci skorzystać mogą z podziemnego parkingu LCK liczącego 45 miejsc postojowych. Dodatkowo miejsca parkingowe Urzędu Marszałkowskiego oraz całodobowy parking podziemny przy sąsiednim Centrum Spotkania Kultur liczący ok. 200 miejsc postojowych.
Okolica
Najstarszy i największy park miejski Lublina, Centrum Spotkania Kultur oraz położenie przy jednej z głównej arterii miasta to tylko jedne z wielu atutów okolicy Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Otoczenie pełne zieleni sprzyja zarówno pracy, jak i odpoczynkowi oraz pozytywnej atmosferze. Uroki otoczenia podziwiać można z tarasu znajdującego się na szóstej kondygnacji oraz z przeszkleń na każdym poziomie budynku. W niedalekiej odległości znajduje się centrum akademickie: Katolicki Uniwersytet Lubelski, UMCS oraz Uniwersytet Przyrodniczy, a zaledwie w 15 minut pieszo można znaleźć się w otoczeniu urokliwych kamienic Starego Miasta i klimatycznych restauracji.
Poznaj Lubelskie
Położenie przy wschodniej granicy Unii Europejskiej z Ukrainą i Białorusią, to jeden z atutów regionu lubelskiego, jako miejsca przyjaznego inwestorom, chcącym działać w sąsiedztwie rynków wschodnich. Przez region i sześć przejść granicznych prowadzą najważniejsze transkontynentalne szlaki drogowe i kolejowe z Brukseli, Berlina i Warszawy do Lwowa, Odessy, Kijowa, Mińska, Moskwy. Przejścia graniczne w regionie przejmują blisko połowę ruchu osobowego i towarowego przypadającego na całą polską granicę wschodnią. W Koroszczynie funkcjonuje jeden z najnowocześniejszych w Europie terminali odpraw towarowych, a w Małaszewiczach największy w tej części kontynentu kolejowo-samochodowy port przeładunkowy. Olbrzymie znaczenie dla spedycji towarów na szlaku z Azji do Europy ma Linia Hutnicza Szerokotorowa.
|