PASSION FOR WATCHES - Antoni N. Patek

Podczas wydarzenia PASSION FOR WATCHES - Antoni N. Patek zapraszamy Państwa na wystawy tematyczne: 

WYSTAWA BUDZIKÓW
Powoli odchodzące w niepamięć urządzenia doby rewolucji przemysłowej wyznaczające początek dnia. Nienawidzone z uwagi na swą nieustępliwość przy wezwaniu do pracy lub szkoły. Dzisiaj to zaledwie jedna z funkcji naszych telefonów a kiedyś dodatkowe wyposażenie naszych nocnych szafek kupowane z uwagą i często za niemałe pieniądze. W Polsce po II Wojnie Światowej zapotrzebowanie na nie było tak ogromne, że powstała fabryka, w której produkowano ich setki tysięcy rocznie. Ta mało znana historia łódzkiej fabryki budzików i jej produktów wpleciona w wydarzenia powojennej Polski jest przedmiotem wystawy.

WYSTAWA ZEGARÓW KOLEJOWYCH
Na wystawie wyeksponowane zostaną zegarki z okresu ponad stu pięćdziesięciu lat pomiaru czasu na kolei. Zbiór tworzą głownie zegarki kieszonkowe, które spoczywały w kieszeniach maszynistów, konduktorów czy też mechaników. Jednak renoma tych czasomierzy spowodowała, że zapragnęli ich również miłośnicy kolei oraz inne osoby ceniące sobie punktualność w swoim życiu, co spowodowało, że nie mogło zabraknąć i tego typu zegarków w kolekcji. Całość uzupełniana jest przez zegarki okolicznościowe. Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna, dzięki której będzie można zobaczyć nie tylko ich zewnętrzną stronę codziennie oglądaną przez ich właścicieli ale rówież ich serca, które dostępne były jedynie dla specjalnych inspektorów dbających o zachowanie ich w jak najlepszym stanie technicznym.

WYSTAWA ZEGARKÓW ENICAR
Kolekcja licząca ponad 100 różnych modeli szwajcarskiej marki ENICAR od lat 20-tych do lat 80-tych ubiegłego wieku należąca do Romualda Kociuby - miłośnika i kolekcjonera zegarków, akcesoriów i gadżetów reklamowych szwajcarskiej marki ENICAR S.A. Uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć kolekcję liczącą ponad 100 różnych modeli marki ENICAR, wiele akcesoriów zegarmistrzowskich i katalogów, a także porozmawiać o historii zegarków z ich właścicielem.

WYSTAWA ZEGARKÓW BALTICUS
Marka Balticus Polska powstała z pasji i miłości do zegarków. Pomysł, który był chęcią realizacji swojego rodzaju hobby, stał się poważnym, docenianym na polskim rynku przedsięwzięciem biznesowym. W chwili obecnej Balticus Polska oferuje ponad 60 modeli zegarków w sprzedaży. Zgodnie z przekazem twórcy marki cały czas pozostaje on także realizacją hobby łączoną z przyjemnością tworzenia.

ZEGARKI DLA NIEWIDOMYCH
Kolekcja zegarków dla osób niewidomych produkowanych w okresie istnienia ZSSR zgromadzona przez p. Przemysława Jóźwiaka.
W skład kolekcji wchodzą zegarki dla osób niewidomych i niedowidzących produkowane w okresie istnienia Związeku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Zegarki kieszonkowe z lat 50 tych pochodzą ze Złotoustowskiej i Czelabińskiej fabryki zegarków. Zegarki nareczne męskie z Petrodworcowej fabryki zegarków. W skład kolekcji wchodzą także: damski zegarek Czajka oraz współczesny kwarcowy Łucz z Białorusi.
Dodatkowo z tego samego okresu pochodzą naręczne i kieszonkowe zegarki szwajcarskie i niemieckie np. Helwetia, H.Moser.

BŁONIAKI - ZEGARKI Z ZMP BŁONIE  
Wystawiane są różnorakie modele i wersje wytwarzane przez cały okres działania Fabryki. Wszystkie przedmioty, części, mechanizmy, zegarki i narzędzia to dziedzictwo ZMP Błonie (Zakład Mechaniki Precyzyjnej).
W ZMP Błonie wytwarzano zegarki licencyjne. Równolegle zakład prowadził prace nad oparciem produkcji o własne części. Celem było powstanie zegarka całkowicie polskiego z własnym mechanizmem. Produkowano zegarki rodzimych i swojsko brzmiących nazwach. Marka Błonie była dostępna w sieci sklepów Jubiler. Na tarczach i dekielkach widniał będący dumą Zakładu napis MADE IN POLAND.

Na naszych wystawach będzie można zobaczyć zegarek produkcji Patka należący do samego Jana Matejki, który trafił do niego od rodziny Tyszkiewiczów w ramach rozliczenia za obraz „Batory pod Pskowem”.Wydarzenie Passion for Watches Antoni N. Patek bierze udział w programie Warto być Polakiem, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego.
Patronat medialny na wydarzeniem objęły TVP3, Polskie Radio Lublin oraz TVP Polonia.
Sponsorami wydarzenia są: PKO Bank Polski, PZU S.A. oraz PFR Portal PPK i Restauracja 2 PiEr.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Rejestracja i program na stronie www.passionforwatches.pl

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

bip
Zobacz Lubelskie Centrum Konferencyjne LCK w serwisie mojekonferencje.pl