Galeria sztuki LCK
Od października 2020 roku w przestrzeniach Lubelskiego Centrum Konferencyjnego funkcjonuje Galeria Sztuki LCK gdzie można podziwiać prace lokalnych artystów, zarówno profesjonalistów jak i amatorów czy też studentów Wydziału Artystycznego UMCS. LCK zawarło porozumienie pomiędzy Rektorem Uniwersytetu im. Marii Curie Skłodowskiej i Dyrektorem Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Porozumienie ma na celu wzajemną współpracę polegającą na promocji LCK jako przestrzeni stymulującej spotkania przedsiębiorców z przedstawicielami świata sztuki. Podczas wystaw w przestrzeniach LCK prezentowane są prace studentów Instytutu Sztuk Pięknych w dziedzinie grafiki warsztatowej, rzeźby oraz malarstwa. Na całym świecie najbardziej prestiżowe konferencje i wydarzenia o randze dyplomatycznej organizowane bywają w przestrzeniach muzealnych.
Galeria sztuki w LCK prowadzona równolegle z naszą statutową działalnością podnosi rangę i prestiż wszystkich imprez, które gościmy. Jednocześnie dając szansę młodym artystom na do dostęp do szerokiego grona odbiorców, którzy zwykle nie są stałymi bywalcami galerii.
WYBRANE WYSTAWY ODBYWAJĄCE SIĘ W RAMACH GALERII SZTUKI LCK:
Wystawa „Petrykiwka Oleny Kovalenko” Wystawa powstałych na uchodźctwie prac ukraińskiej artystki Oleny Kovalenko, która w swojej twórczości pielęgnuje tradycję malarskiej szkoły Petrykiwki. Petrykiwka jest rodzajem dekoracyjnego malarstwa ukraińskiego. Głównym motywem obrazów malowanych tą techniką są kwiaty, a do ich tworzenia używa się dłoni oraz pędzla z kociej sierści. Jej nazwa wywodzi się od wsi Petrykiwka, w której powstała. 2023
Wystawa „Ona maluje on fotografuje” - Wystawa abstrakcyjnych obrazów połączona z wystawą fotografii miała miejsce we foyer Sali S1 na parterze LCK. Gościem specjalnym wernisażu był Zespół Machina - polski zespół rockowy grający pochodną klasycznego rocka, southern rocka, bluesa, hard rocka. Wystawa miała dwie odsłony - w czerwcu 2023 i 2024 r.
Wystawa „Piękne słowa” utsukushii kotoba 美しい言葉
Inspiracją dla obrazów były słowa japońskie – piękne w swoim brzmieniu i znaczeniu. Ta wystawa to próba uchwycenia piękna japońskich słów i ich znaczenia w interpretacji polskich artystek. Autorkami prac są artystki związane z Fundacją SZPILKA.
Wszystkich zainteresowanych podziwianiem prac zapraszamy do naszych przestrzeni.