Urban Highline Festival


Urban Highline Festival - to największe wydarzenie tego typu na świecie. Każdego roku do Lublina przybywają setki miłośników chodzenia po cienkiej taśmie z dziesiątek krajów by móc zaprezentować się przed lubelską publicznością.

Festiwal odbywa się równorzędnie z Carnavalem Sztukmistrzów, który jest świętem nowego cyrku i największą imprezą nowo cyrkową w Polsce. 
Organizatorzy Urban Highline Festival opanowują przestrzeń powietrzną Starego Miasta, Placu Teatralnego, ulicy Wieniawskiej oraz Grottgera. W tym roku po raz drugi Festival gości w przestrzeniach Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Highlinerzy przechodząc nad głowami przechodniów wzbudzają zachwyt któremu towarzyszy uczucie adrenaliny i niedowierzania. 

Inspiracją dla festiwalu była postać Jaszy Mazura - bohatera powieści Isaaca Bashevisa Singera "Sztukmistrz z Lublina". Dzięki temu wydarzeniu wielu uczestników po raz pierwszy odwiedza Polskę zaczynając zwiedzanie naszego kraju właśnie od lubelszczyzny. 
Przez 4 dni w roku uczestnicy Urban Highline Festival nie pozwalają o sobie zapomnieć wykonując przeróżne ewolucje na taśmach kilkadziesiąt metrów na ulicami miasta. 

Znakomitym miejscem do oglądania tych tricków jest taras Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, przy którym wiszą linie specjalnie przygotowane do wykonywania najciekawszych tricków.

Pokazy odbywać się będą w dniach 17-20 września od 10:00 do 18:00.

Więcej informacji na stronie: www.urbanhighline.pl 

bip
Zobacz Lubelskie Centrum Konferencyjne LCK w serwisie mojekonferencje.pl