Lublin Business Run

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. Bieg organizowany jest w Polsce od 7 lat, ma charakter sztafety, drużyna składa się z 5 zawodników a dystans do przebiegnięcia dla każdego zawodnika wynosi około 3,8 km. 

W Lublinie wydarzenie odbywa się od 2017 roku i już wpisało się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych w mieście. Z roku na rok coraz więcej biegaczy z niecierpliwością czeka na uruchomienie zapisów. Lubelskie Centrum Konferencyjne jest koordynatorem regionalnym wydarzenia.

Beneficjentem ubiegłorocznej edycji biegu był Oskar Wojciechowski. Chłopiec urodził się z zespołem wad wrodzonych i musiał przejść ciężkie operacje, a w wieku 2 lat również amputację lewej nóżki do wysokości kolana. Dzięki zgłoszeniu ponad 600 biegaczy w Lublinie udało się zgromadzić ponad 43 000 złotych z opłat startowych oraz 7600 zł w ramach akcji „Pomagam Bardziej”, w której Lubelskie Centrum Konferencyjne zajęło 1 miejsce.

W tym roku, z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną Poland Business Run, odbędzie się w nowej, bezpiecznej formie. Wszystko po to by wciąż integrować biznes w słusznym celu i nie zostawić bez wsparcia osób z niepełnosprawnością ruchową.

Charytatywna sztafeta startuje 6 września!

Wszelkie informacje dotyczące biegu i zapisów na stronie polandbusinessrun.pl

bip
Zobacz Lubelskie Centrum Konferencyjne LCK w serwisie mojekonferencje.pl